Archiv Přemysla Pittra a Olgy Fierzové
Bez lásky, bez lidskosti, bez soucítění člověka s člověkem nic neobstojí.
Přemysl Pitter

Výstava o P. Pittrovi ve Frýdku Místku

Od 31. března 2016 je v Muzeu Beskyd ve Frýdku Místku ke zhlédnutí výstava Evropský humanista P. Pitter.

Přemysl Pitter portrét

Výstava tak zde vlastně zažívá svoji druhou premiéru: Nadační fond P. Pittra a O. Fierzové finančně podpořil rekonstrukci původní výstavy z r. 2010. Ta byla vlivem působení klimatických výkyvů v již nevyhovujícím stavu. Pro rok 2016 tedy vznikl záměr pořízení nových výstavních panelů. Texty a fotografie jsou na forexových pevných deskách, zataveny do speciální vytvrzené fólie. Pro výstavní panely byla zvolena taková technologie, která bude dobře vzdorovat logistickým i klimatickým nárokům kladeným na putovní výstavu.

Výstava Přemysl Pitter Frýdek-Místek

Dne 31. března proběhla ve velmi příjemné atmosféře vernisáž výstavy, na kterou plynule navazovala v přednáškovém sále Muzea Beskyd beseda o životě a díle P. Pittra. Zahájení  se zúčastnilo cca 30 návštěvníků.
Výstava Přemysl Pitter Frýdek-Místek
 Pokud se ocitnete v okolí města Frýdku Místku, vřele doporučujeme návštěvu jak města, tak i zámeckého muzea.  V muzeu se kromě zhlédnutí výstavy o P. Pittrovi také seznámíte s vývojem regionu a místních tradic: s pořádání zabijaček a cukrářstvím. Čeká na vás příjemný zážitek!

© Národní pedagigické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2013–2023