Na Štědrý den roku 1933 byl oficiálně otevřen Milíčův dům a proběhla první z vánočních slavností - besídek, které se pak pravidelně opakovaly po celou dobu jeho činnosti. Od prosince v Milíčově domě vychovatelé s dětmi nacvičovali zpěv vánočních koled a připravovali výzdobu.
V předvánočním čase byl také pořádán bazar, z jehož výtěžku se pořizovala vánoční nadílka dětem (sáček se sladkostmi a ovocem, knihy, penály a psací potřeby, hračky). Nejpotřebnějším rodinám bylo rozdělováno také šatstvo, obuv, prádlo a potraviny. Ve válečných letech bylo mnoho věcí v obchodech nedostupných, proto se hračky vyráběly ručně (šily se např. panenky).
Vánoční besídka pro členy družin a jejich mladší sourozence (později i pro bývalé členy) na Štědrý den odpoledne mívala tradiční program – píseň doprovázená hrou na harmonium, společný zpěv Steckerových koled, proslov Přemysla Pittra o významu Vánoc, další zpívání, prohlídka společných darů do Milíčova domu a na závěr rozdání balíčků s nadílkou pro každé dítě.