Archiv Přemysla Pittra a Olgy Fierzové
Bez lásky, bez lidskosti, bez soucítění člověka s člověkem nic neobstojí.
Přemysl Pitter

Skvělá nabídka pro školy

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (rezortní muzeum MŠMT)Nadační fond Přemysla Pittra a Olgy Fierzové nabízí školám všech stupňů ojedinělou možnost obohacení výuky společensko-vědních předmětů prostřednictvím DVD se vzpomínkami válečných sirotků, kterým po 2. světové válce pomáhal Přemysl Pitter. Projekt dokumentárního zachycení vzpomínek ještě žijících “dětí ”, kterým do osudu zasáhl právě Přemysl Pitter, přibližuje na příkladech lidských osudů přelomové události v československých a evropských dějinách 20. století. Vzpomínky pamětníků byly natáčeny přímo v autentickém prostředí jejich bydliště s využitím dobových materiálů a fotografií. V jednotlivých dokumentárních medailonech je dán prostor osobním výpovědím, jakým způsobem jejich život ovlivnilo setkání s P. Pittrem a jeho spolupracovníky.DVD
Ve filmu byly použity materiály a fotografie z Archivu P. Pittra a O. FierzovéNárodním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského, archiválie a fotografie z archivu pamětníků, fotografie Petra Šolara, fotografie z Muzea ghetta Terezín a materiály Národního filmového archivu. Materiál je strukturován do cca 15 min. medailonů jednotlivých pamětníků, záběry se dají vhodně kombinovat a zařadit do vyučovací hodiny. Součástí menu je i střihový pořad sestavený z výpovědí našich bývalých krajanů.

Zájemci o dokument si mohou vybrat jeden ze způsobu získání:

  1. Po vyplnění registračního formuláře na adrese obdrží škola odkaz pro stažení obsahu jednoho DVD ve formátu MP4 zdarma.
    Formulář je k dispozici na adrese http://pitter.eu/objednani-DVD-zdarma-pro-skolu.
  2. DVD (1 kus na školu) lze získat zdarma na základě objednávky (kontakt: slamborova@npmk.cz). Pro zaslání se účtuje poštovné a balné dle ceníku České pošty.
  3. DVD (1 kus na školu) si lze zdarma osobně vyzvednout v recepci muzea ve Valdštejnské ul. 20, Praha 1 (prosíme dopředu kontaktovat na lajskova@npmk.cz)

Další DVD lze získat na základě objednávky za symbolickou cenu 50 Kč + balné a poštovné.

Ke stažení:

© Národní pedagigické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2013–2019